Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil.

Windows 7’Den Windows 10’A Nasıl Geçiş Yapılır?

Ragor

Yönetici
Yönetici
Yönetici
21 Ağu 2023
108
0
16
İnsanların daha güncel ve de iyi şekilde kullanım sağlaması için bilgisayarlarını Windows 7’den Windows 10’a geçiş yapma işlemlerini yapması gerekir. Bunun yapılması için de kişilerin tüm işlemleri uygulaması ve de sitemleri de yerine getirmesi gerekir. Hem daha iyi kullanım hem de bilgisayarda Windows nedeniyle sorun oluşmaması adına kişilerin Windows yükseltmesi ve geçiş yapmasında fayda vardır.

Geçiş yapmak için belirli olan tüm adımların uygulanması ve de insanların en iyi şekilde aşamaları yerine getirmesi gerekmektedir. Yükseltmenin yapılması için kişilerin kullanabilmekte olduğu ücretsiz uygulamalar olduğu gibi diğer farklı yöntemleri de kullanması söz konusudur.

Ücretsiz Windows Yükseltme Nasıl Yapılır?​

Kişilerin bu yöntemi kullanarak Windows yükseltmeyi sağlaması için Windows 7 nasıl yükseltilir? Konusunda bilgi sahibi olması önem arz eder. Kişiler ilk adım olarak Windows sitesine gitmesi ve ardından aracı şimdi indir kısmını tıklaması gerekmektedir. Exe dosyasının indirilip çalıştırılması gerekmektedir. Daha sonrasında ise bilgisayarı şimdi yükselt seçeneği tercih edilerek ilerlemek gerekir.

Tüm bu adımların uygulanması ve de takip edilmesi ile kişiler Windows 10 indirmiş olur. Bu sayede insanların ulaşmak istedikleri ve de yükseltmek istedikleri programa kavuşması da bu kadar basit yöntemlerle sağlanır.

Windows Yükseltme Hakkında Bilinmesi Gerekenler​

Kişilerin yükseltme yapması sırasında ne şekilde davranması ya da bilgisayarı be sistemi nasıl kullanması gerektiğini bilmesinde fayda vardır. Çünkü bu yüklemenin yapılması için bazı noktalara dikkat etmek ve de veri kaybına uğramamak son derece önemlidir. Windows 7’den Windows 10’a geçiş yaparken bilinmesi gerekenler içerisinde ilk olarak dosyalara bakmak gerekir.

Ayarlar, güncelleme ve de güvenlik ayarlarıyla dijital lisansla etkinleştirildiği hakkında bir seçenek belirir. Burada bir oturum açılması durumunda bu lisans hesaba işlenmekte ve yükleme gerekmesi durumunda Windows 10 yeniden başlatılarak etkinleştirilmektedir. Bu yöntemin kullanılması ve de dosyalara da zarar gelmemesi adına kişilerin adımları doğru şekilde uygulaması önemlidir. Windows 7’den Windows 10’a nasıl geçiş yapılır? Konusunda insanların bu adımları bilmesi ve uygulaması yeterli olur.
 

Users who are viewing this thread

Benzer konular

Üst