Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil.

Windows 10 Fat32 Formatı Nasıl Yapılır?

Ragor

Yönetici
Yönetici
Yönetici
21 Ağu 2023
108
0
16
Bilgisayarda bulunmakta olan bir diske ya da USB belleğine Windows 10 FAT32 formatı nasıl yapılır? Kişilerin tüm işlemleri bilerek ve de formatı en sağlıklı şekilde atmasını sağlayarak en iyi şekilde sonu alması mümkündür. Biçimlendirmenin yapılması esas olmasından kaynaklı insanların diskinin içinde yer almakta olan tüm verilerin ya da bilgilerin silinmesi de söz konusudur.

Bu nedenle kişilerin formatlama yapmadan önce diskin içinde yer almakta olan tüm gerekli bilgileri kaydetmesi ya da başka bir kanala alması önemlidir. Yedeklenmesi gereken bu bilgiler ya ad veriler tekrar erişim için son derece önemli bir durumdur. Biçimlendirmenin en iyi şekilde ve de sorunsuz olarak yapılması için de insanların tüm detaylara hakim olmasında fayda vardır.

Windows 10 FAT32 Formatı Adımları​

Kişilerin diskteki bilgileri yedeklemesinden sonra sol altta yer alan arama simgesine tıklaması gerekir. Bu bilgisayar yazarak karşınıza çıkan ilk seçeneğe tıklamanız gerekmektedir. karşınız açılan sekmede cihazlar ve sürücüler kısmından format atılmak istenen diskin üzerine gelinir. Windows 10 FAT32 atmak için sağa tıklanıp biçimlendir öğesine gelinir.

Çıkan ekranda dosya sistemi kısmından FAT32 seçilmelidir. Hızlı biçimlendir kısmının yanında bulunan kutucuk işaretlenmelidir. Başlata basılarak işlemin bitmesi beklenmelidir. Disk artık formatlanmakta olduğundan kullanıma son derece hazır durumdadır.

FAT32 Formatında Dikkat Edilmesi Gerekenler​

Windows 10 FAT32 işlemi yapmak için kişilerin verilerini kontrol etmesi ve de kaybolması ya da silinmesi durumuna karşı son derece temkinli olması gerekmektedir. Her disk için uygun olmamasından kaynaklı en doğru olan seçimin yapılmasın da önem arz eder. Format sırasında ise diskin bilgisayar ile olan bağlantısının kesilmemesi son derece önemlidir.

Sistemin yüklü olduğu disk formatlanmamakta olduğundan C diskini formatlamak için başka bir bilgisayara takıp buradaki işlemleri uygulamak gerekmektedir. Bu sayede kişiler her türlü işlemi disk ve de bilgisayar zarar görmeden olması gerektiği gibi halledebilir. Bu nedenle dikkatli ve de detaylı şekilde çalışmakta fayda vardır. Windows 10 FAT32 uygulama işlemi için kişiler bu noktalara dikkat etmelidir.
 

Users who are viewing this thread

Üst