Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil.

Usb İle Bilgisayar Başlatma Nasıl Yapılır?

Ragor

Yönetici
Yönetici
Yönetici
21 Ağu 2023
108
1
18
Kişilerin herhangi bir nedenden dolayı USB ile bilgisayar başlatma işlemini gerçekleştirmesi için bazı adımları bilmesi ve bunları uygulaması gerekir. Bilgisayarın bir USB aygıtından başlatılması için birkaç neden olmasından kaynaklı işletim sisteminin yüklenmesi istenebilir. Aynın zamanda Windows ile çalışmamakta olan kötü amaçlı yazılım temizleme aracı disk temizleme ya da klonlama yardımı programının kullanılması da istenebilir.

Kişilerin bunu sağlaması ve de USB sayesinde bilgisayara başlatması için ihtiyaç duyulmakta olan bazı noktalar vardır. Bunlar da bir adet USB bellek, bir dizüstü bilgisayar ya da PC, USB sürücüden çalışacak olan yazılım programı da gerekmektedir. USB ile bilgisayar başlatma nasıl olur? Konusunda ilk olarak tüm bunların hazır edilmesi ve de bulundurulması gerekmektedir.

USB İle Bilgisayar Başlatma Adımları Nelerdir?​

Kişilerin ilk olarak bilgisayarın Power tuşuna basması ve ardından Delete, F2, F10 ya da F11 tuşlarına basması gerekmektedir. Daha sonrasında BIOS bulunarak Boot menüsüne gelinmelidir. Başlangıç listesinin bulunmasından sonra ise USB seçili değilse USB seçilmesi gerekmektedir. Her şeyin doğru şekilde ve olması gerektiği gibi yapılmasından sonra da değişikliklerin kaydedilmesi gerekir.

BIOS’ta yer almakta olan F10 tuşuna basılması gerekir. Yeniden başlatma sağlanması halinde artık bilgisayar tam olarak USB ile kurulmakta olan program sayesinde USB ile başlatılmaktadır. USB ile bilgisayar başlatma adımları tam olarak baştan sona bu şekilde uygulanıp yerine getirilmelidir.

USB Bilgisayar Başlatmaya Nasıl Hazır Hale Getirilir?​

Kişilerin doğru şekilde biçimlendirmediği ve ön yüklemeyi yapacak olan dosya ve yazılımlara sahip olmadığı halde hiçbir şekilde bunu başlatma olarak kullanması söz konusu değildir. Yaygın olarak yapılan hatalardan biri olarak ISO dosyasının USB dosyasına olduğu gibi kopyalanması ve bununla başlatılmaya çalışılmasıdır.
Bunun için kişilerin ISO açma ve kullanmaya programları, uygulamaları kullanmasında fayda vardır. ISO dosyasının açılmasından sonra bilgisayarın USB ile başlatılıp işletim sisteminin kurulması gerekir. USB ile bilgisayar başlatma yapılır mı? Konusunda ise tüm bu adımları uygulanmasıyla bunu sağlamak oldukça mümkündür. Bu nedenle kişilerin adımları bilmesi yeterli olur.
 

Users who are viewing this thread

Üst