Steam Oyunu Nasıl İade Edilir?

Ragor

Yönetici
Yönetici
21 Ağu 2023
54
0
6
Steam geniş oyun kitlesine sahip ve bir o kadarda oyuncularını düşünen bir yapıya sahip oyun platformudur. Steam Oyunu Nasıl İade Edilir, Steam’de bir oyun satın aldığınızda, geri ödeme için iade edebilirsiniz. Ancak, geri ödeme politikası yayıncıdan yayıncıya değişir. Bazı yayıncılar, yalnızca satın alma işlemi iade penceresi kapandıktan sonra yapılmışsa geri ödeme teklifinde bulunur. İade süresi içinde bir oyun satın aldıysanız, sınırlı bir süre içinde iade edebilmeniz gerekir.

Oyun içi satın almalar için geri ödemeler yayıncıya göre değişir​

Oyun içi satın alımlar için geri ödeme politikaları yayıncıdan yayıncıya büyük farklılıklar gösterir. Örneğin Valve, satın alınan ürün değiştirilmediği, aktarılmadığı veya tüketilmediği sürece 48 saatlik bir geri ödeme süresi sunar. Ancak diğer yayıncılar Steam üzerinden geri ödeme teklif etmemektedir. Ayrıca, bir dolandırıcı söz konusu olduğunda geri ödeme yapılmaz.

Steam’de bir oyunu iade etme sınırları​

Steam’den bir oyun satın aldıysanız ve henüz oynamadıysanız, geri ödeme için iade edebilirsiniz. Steam, bir oyunu 14 gün içinde tam bir geri ödeme için iade etmenize izin verir. Ancak, geri ödeme talebinde bulunmak için ayrıntılı bir neden vermeniz gerekecektir. Oyuna devam edip etmemeye karar vermekte hâlâ sorun yaşıyorsanız, geri ödeme almanın birkaç yolu vardır.

Steam’in PC oyunları için bir geri ödeme sistemi vardır, ancak şartlar ve koşullar katıdır. Örneğin 100 saat birikmiş bir oyunu iade edemezsiniz. Hak kazanmak için oyunu iki saatten fazla oynamamış olmanız ve satın alma tarihinden itibaren 14 gün içinde geri ödeme talebinde bulunmanız gerekir.

Steam’de bir oyunu iade etmek için önce Steam hesabınıza giriş yapmalısınız. Oradan, sol üst köşedeki Yardım veya Destek’i seçin. Ardından, Hesabım ile Oyunlar, yazılım vb. arasında sıkıştırılmış olan Satın Alma İşlemleri’ne gidin.


İade penceresinden sonra oyunu iade etme limitleri​

Steam’de bir oyun satın alırsanız ve daha sonra beğenmediğinizi anlarsanız, geri ödeme talebinde bulunabilirsiniz. Steam’in iade politikası, oyuna ve iade nedenine göre değişiklik göstermektedir. İade etmek için 14 günlük bir süreniz var. Bundan sonra, iade etmek veya geri ödeme talebinde bulunmak için 30 gününüz vardır.

Ayrıca, oyunu iki saatten fazla oynamadıysanız, geri ödeme için Steam’e iade edebilirsiniz. Steam, son on dört gün içinde satın alınan oyunlar ve yazılımlar için bunu yapmanıza izin verir. Geri ödeme talebinde bulunmak için Steam destek web sitesini ziyaret edin. Bunu yapmak için Steam pencerenizdeki “Yardım” düğmesine tıklayın ve “Para iadesi talep etmek istiyorum”u seçin. Buradan, iade nedeni de dahil olmak üzere almak istediğiniz geri ödeme türünü seçin.

Steam’deki çoğu PC oyunu için geri ödeme yapılabilir. Ancak, geri ödeme almak için katı kriterlerini izlemeniz gerekir. Çoğu durumda, geri ödeme işlemi iki saatten fazla oynanan oyunları kabul etmez. Ayrıca, iade süresi içinde bir oyun satın alırsanız, iki saatten daha az bir süre oynamış ve memnun kalmamış olmanız gerekir.

Oyun süresi sınırından sonra bir oyunu iade etme sınırları​

Steam’in bir oyunu kaç kez iade edebileceğiniz konusunda katı bir sınırı yoktur, ancak geri ödeme politikasının kötüye kullanılmasını caydırır. Tekrar tekrar para iadesi talebinde bulunursanız, Steam size yavaşlamanızı söyleyen bir e-posta gönderebilir veya hatta daha fazla iade yapmanızı yasaklayabilir.

Steam, oyun süresi sınırını aşan oyunlar için bir geri ödeme seçeneği sunar; bu, zamanınız bittiğinde yardımcı olur. Ancak korku oyunları gibi bazı oyunlar bu süre içerisinde tamamlanamayabilir. Steam, bir oyunu birkaç saat içinde iade etmeyi kolaylaştırır, ancak bu noktadan sonra artık oynayamazsınız.

Bir Steam oyunundan memnun kalmazsanız, çıkış tarihinden itibaren 14 gün içinde satın aldıysanız geri ödeme alabilirsiniz. Ancak, iki saatten fazla oynama süresi olan bir oyun satın aldıysanız, onu iade etmek için özel bir nedeninizin olması gerekir.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst