Satisfactory Başlangıç Rehberi

Ragor

Yönetici
Yönetici
21 Ağu 2023
54
0
6
Satisfactory, fabrika kurma ve otomasyon yapma oyunu. Bu içeriğimizde Satisfactory başlangıç rehberi hakkında bilgiler sunacağız.

Satisfactory, yıllardır geliştirilen ve henüz erken aşamada olan bir oyun. Yakın zamanda yeni güncelleme ile oyuna yeni özellikler gelirken oyun, yeniliklerle kendini geliştirmeye devam ediyor. Fabrika kurmaya çalışan kullanıcının amacı otomasyon yapmak ve bu şekilde ilerlemeye çalışmak.

Satisfactory Başlangıç Rehberi​

Satisfactory’e başlarken öncelikli olarak karakter, bir uzay roketinin içerisinde yer alıyor. Aşağıya doğru düşen roket, bir süre sonra yere ulaşıyor ve karakter dışarı çıkıp gezegeni keşfetmeye başlıyor. İlk olarak üs kurmak için keşif yapmak ve güzel bir alan bulmak lazım. Tavsiyemiz düz bir arazi keşfetmek. Çünkü fabrika büyüdükçe engebeli araziler, fabrikanın büyümesine engel teşkil edebilir.

Üs kurduktan sonra bazı detayların bilinmesi gerekir. Üs ile ilgili bilinmesi gerekenlerden birisi üssün seviye atlamada kullanılması. Her seviye için bazı kaynaklar gerekir. Bu kaynaklar toplandıktan sonra üs yeni seviyeye geçer ve yeni eşyaların kilidi açılır. Bu da gelişmeyi hızlandırır.


Satisfactory başlangıç rehberi ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer şey kaynaklar. Başlangıçta demir ve kömür kaynağına ağırlık vermek gerekiyor. Ayrıca çevredeki dalların toplanması da kullanıcı için güzel odun ve yaprak kaynağı sağlar. Her kaynağın kullanıldığı alanlar olur. Örneğin yapraklar enerji üretiminde kullanılırken demirler çeşitli makinelerde kullanılıyor. Üretim kısmına ulaşmak için “Q” tuşuna basılmalı. Buradaki eşyalar seviye arttıkça artıyor ve daha fazla üretim yapılabiliyor.


Oyun hakkında bilinmesi gereken bir diğer şey madenciliğe nasıl girişileceği. Bunun için “Q” tuşuna bastıktan sonra “Equipment Workshop” adlı makine üretilmeli veya üsteki makine kullanılmalı. Bu masada “Portable Miner” adlı makine yer alır. Bu makine kömür ile birlikte demir cevheri çıkarır. Ayrıca kullanıcı, elle de maden çıkarabiliyor.

Satisfactory’de görevlerin yapılması ile birlikte oyunu kolaylıkla öğrenmek mümkün. Oyundaki amaç fabrika kurmak ve otomasyon yapmak. Başlangıçta kullanıcı elle çalışıyor olsa da bir süre sonra sistemleri otomatik hale getirip daha akıcı bir fabrikaya sahip olacak. Satisfactory başlangıç rehberi temel olarak bu şekilde yer alıyor.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst