Red Dead Redemption 2 Sistem Gereksinimleri

Ragor

Yönetici
Yönetici
21 Ağu 2023
54
0
6
Red Dead Redemption 2 devasa bir oyundur, bu nedenle PC’nizin üzerine koyduğu gereksinimleri karşılayabildiğinden emin olmanız gerekir. Peki, Red Dead Redemption 2 Sistem Gereksinimleri Nedir? Rockstar Games, PC’nizin maksimum potansiyeliyle oynayabileceğinden emin olmanız için oyun için minimum PC gereksinimlerinin bir listesini yayınladı.

Red Dead Redemption 2 için Minimum Sistem PC Gereksinimleri​

Red Dead Redemption 2’nin çalışması için iyi bir PC gerekir. Oyun, iyi miktarda işlem gücü gerektiren büyük bir açık dünyadır, ancak aynı zamanda çeşitli makinelerle de uyumludur. En az 2 GB RAM’e ve en az 256 MB VRAM’e sahip bir ekran kartına ihtiyacınız olacak.

Red Dead Redemption 2, Windows üzerinde çalışan bir aksiyon macera oyunudur. Bir grafik kartına ve en az dört çekirdekli bir işlemciye ihtiyacınız olacak. Oyun ayrıca en az 150 GB sabit disk alanı gerektirir. Çoğu oyunda olduğu gibi, Red Dead Redemption 2 için minimum PC gereksinimleri, çalıştırdığınız oyunun sürümüne bağlı olacaktır.

Red Dead Redemption 2 şu anda Playstation 4’te mevcut. PC versiyonu 120 GB civarında biraz daha büyük olacak. Ancak Rockstar Games, bu PC sürümüne hangi teknik iyileştirmelerin dahil edileceğini açıklamadı. Oyunun daha yüksek çözünürlüklü dokulara sahip olması ve daha fazla PC alanı gerektirmesi mümkündür. Ayrıca daha fazla belleğe ihtiyaç duymanız da muhtemeldir.

RDR2 için minimum PC gereksinimleri, oyunun ayarlarına ve çözünürlüğüne göre değişir. En az iki GB RAM olduğu gibi Core i5 12400 veya AMD Ryzen 5 3600 önerilir. NVidia DLSS destekli bir grafik kartı, daha yüksek çözünürlüklerde yardımcı olacaktır. Oyun grafik yoğun olsa da, aşırı CPU yoğun değildir. Yarı iyi bir modern GPU’ya sahip bir CPU, oyunu çok fazla zorluk çekmeden 60FPS’de çalıştırabilmelidir.


Red Dead Redemption 2 için önerilen GPU’lar​

Red Dead Redemption 2, oyunun keyfini en yüksek ayarlarda çıkarmak için inanılmaz derecede üst düzey bir oyun bilgisayarı gerektirir. 1920 x 1080 çözünürlükte saniyede 60 kare hızında oynamak istiyorsanız en az bir GeForce GTX 1060 veya AMD Radeon RX 480 4GB’a sahip olmanız önerilir. Ancak bilgisayarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için Intel(r) Core(tm) i7-4770K veya AMD Ryzen 5 1500X gibi inanılmaz derecede güçlü bir işlemciye de ihtiyacınız olacak.

Red Dead Redemption 2 için önerilen GPU’lar, farklı oyuncular için farklı olacaktır. GeForce GTX 1050 (Ti) oyunu 1080p’de düşük ayarlarda çalıştırabilirken GeForce GTX 1650 veya 1060 oyunun orta ve yüksek ayarlarında çalışabilir. Ultra ayarlarda oynamak isteyenler için bir AMD Radeon Pro WX 7130 veya AMD’nin A8-7500’üne ihtiyacınız olacak.

Ultra ayarlarda oynamak istemiyorsanız GeForce RTX 2080 Ti harika bir seçim. Bu grafik kartı, 4K’da 60 fps sunma kapasitesine sahiptir ve çarpıcı sinematik ayrıntılar sunar. GeForce RTX 2080 Ti, 1920×1080 çözünürlüğü de destekleyebilir. 4K’da oynamak istiyorsanız, ekstra parayı ödemeye hazırsanız RTX 2080 Ti’yi seçebilirsiniz.

Grafik kartınızı yükseltmeyi planlıyorsanız, oyunun minimum sistem gereksinimlerini göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. Bu minimum gereksinimler, oyunun kabul edilebilir bir standartta çalışması için yeterli olsa da, önerilen özellikler daha sorunsuz bir deneyim sağlayacaktır.

1920×1080’de Red Dead Redemption 2 için Minimum PC Gereksinimleri​

Red Dead Redemption 2 oynamayı planlıyorsanız, bunun için iyi bir sisteme sahip olmanız gerekir. Oyun zorlu bir oyun ve iyi bir çözünürlükte çalışması için üst düzey bir grafik kartı gerekiyor. Intel veya AMD’den en az çift çekirdekli bir CPU’nuz ve bir GeForce GT 340 grafik kartınız olmalıdır. Minimum gereksinimler ortalamanın biraz üzerinde, ancak Modern Warfare 3 ve The Outer Worlds için ihtiyacınız olandan çok daha yüksek değil. Aynı şekilde, MS Windows XP, RDR2’yi çalıştırmak için yeterli olmalıdır, ancak gerçek sistem gereksinimlerini kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Red Dead Redemption 2’nin PC sistem gereksinimleri, oynadığınız çözünürlüğe göre değişir. Minimum gereksinimler, en az 3.20GHz’lik bir işlemci gerektirir. Bu minimum CPU, diğer görevler için yeterince güçlü olmadığı için Red Dead Redemption 2 oynamak için uygun değildir. Red Dead Redemption 2 için kullanılacak en iyi işlemci 3.50GHz hızındaki Intel Core i7-4770K’dır.

Dikkate alınması gereken bir diğer faktör de RAM’dir. Daha fazla RAM, oyun performansını mutlaka iyileştirmese de, arka plan uygulamalarını çalıştırmaya yardımcı olabilir. Ayrıca sabit sürücünüzde en az 150 GB boş alan olması gerekir. SSD’ler genellikle daha hızlı yükleme süreleri sunduğundan, mümkünse geleneksel HDD yerine SSD kullanmayı düşünün. Ayrıca oyun, Windows 7 – Service Pack 1 veya en son Windows 10 Nisan 2018 Güncellemesini gerektirir.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst