Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil.

Pokemon Go Oynarken Pil Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Ragor

Yönetici
Yönetici
Yönetici
21 Ağu 2023
108
0
16
Akıllı telefonlarda online şekilde oynanmakta olan bir oyun olarak Pokemon Go oynarken pil tasarrufu yapma için belirli yöntemler ve de taktikler bulunur. Son zamanlarda oldukça popüler ve de kişiler tarafında tercih edilmekte olan bu oyun karşısında kişilerin pil ömrünü uzatmak istemesi de son derece normaldir. Bu nedenle kişilerin oyun keyfini yaşaması ve de şarj yüzünden sorun yaşamaması adına her adımı bilmesinde fayda vardır.

Hızlı pil tüketiminin olması yüzünden kişilerin oyu nu yarıda kalabilir ya da bunun için oyun bırakılabilir. Tam anlamıyla oyundan zevk almak ve de pil yüzünden oyunu bırakmak yerine pil ömrünün nasıl ve ne gibi yöntemlerle uzatılması gerektiğini bilmek gerekir. Pokemon Go oynarken pil ömrünü uzatma yolları şunlardır:

Güç Tasarruf Modu Açmak​

Kişilerin oynamakta olduğu ve de en iyi şekilde oyuna devam edilmesinin sağlanması açısından kişiler telefonunun ayarlar kısmından güç tasarruf modunu açabilir. Bu durum şarjın daha uzun süre dayanmasını sağlayabildiği gibi oyun esnasında şarjın bitmesinin de önüne geçmektedir.

Tasarruf Modunu Aktifleştirmek​

Oyun içerisinde yer almakta olan tasarruf modunun aktif hale getirilmesi de diğer yöntemlerden biridir. Oyunun yenileme hızı düşmekte olduğundan şarjın da daha fazla tüketilmesinin önüne geçilir. Pokemon Go oynarken pil tasarrufu sağlama yöntemleri arasında oyunun seçenekler alanında yer alan pil tasarrufunun tıklanması ile bu durum mümkün olur.

AR Modunu Kapatmak​

Artırılmış gerçeklik modunun kapatılması sayesinde kişilerin daha fazla pil tasarrufu sağlaması mümkün olur. Bu da kamera kullanma mecburiyetini ortadan kaldırarak insanların şarjlarının daha uzun süreli olarak dayanmasına yardımcı olur.

Ekran Parlaklığını Azaltmak​

Sadece oyun esnasında değil hemen her durumda da ekran parlaklığının düşük şekilde kullanılması cihazların şarj tüketimini doğrudan etkiler. Bu nedenle insanların ekran parlaklığını azaltması ve de bu şekilde oyun oynaması halinde şarjın ömrü uzaması söz konusudur. Pokemon Go oynarken pil tasarrufu nasıl sağlanır? Konusunda bu şekilde yöntemler ve de taktikler uygulandığında tasarruf sağlanır.
 

Users who are viewing this thread

Üst