Manhunt Oyunu Ve Tepki Dolu Hikayesi

Ragor

Yönetici
Yönetici
21 Ağu 2023
54
0
6
Bu içerikte siz değerli okurlarımız için Manhunt oyunu ve oyunun tepki çeken hikayesinden bahsetmek istiyoruz. Umarız beğenirsiniz.

Manhunt, 2 farklı oyun ile karşımıza çıkan bir seri. Bu oyunlardan ikinci olanı ise kısıtlamalara tabi tutulmuş bir yapım. GTA oyununun yapımcısı olan Rockstar Games şirketinin geliştirdiği bir oyun Manhunt serisi olaylarında bazı siyasi liderler dahi yer alıyor. Bilindiği üzere Rockstar Games firması, +18 ve şiddet içerikli oyun yapmayı sevdiği için bu oyun, büyük oranda eleştirildi. Gelin beraber oyunun hikayesini inceleyelim.

Manhunt Oyunu​

Sizi 2000’li yılların başına götürelim. Bu yıllarda şirket, GTA oyunları ile ilgilense de bir taraftan yeni oyunu için hazırlık yapıyordu. Manhunt serisinin ilk oyunu 2003 yılında piyasaya sürüldü. Oyundan bahsetmek gerekirse oyun, gizlilik türünde bir yapım. Oyunda amaç hedefleri sinsice öldürmek. Bu şekilde ilerlenen oyunda çeşitli işkence aletleri bulunuyor. Oyunun asıl tepki çeken kısmı da buydu: Düşmanların vahşice öldürülmesi. Rockstar Games, gelen tepkilerin ardından oyunun çocuklar için değil yetişkinler için olduğunu öne sürdü.


Tepki Çeken Manhunt​

Manhunt oyunu bu şekilde tepki çekerken bir süre sonra oyunu da ilgilendiren bir dava açıldı. Davaya göre 14 yaşında bir çocuk, arkadaşını işkence yaparak öldürmüştü. Asıl detay odada Manhunt oyununun bulunmasıydı. Bu durum, gözleri Rockstar Games şirketine çevirmişti.

Her ne kadar Rockstar Games, Manhunt serisinde bu gibi durumlardan etkilense de yine de ikinci oyunu yapma kararı aldı. İkinci oyunda da aynı şekilde vahşet dolu sahnelere yer verildi. Oyun, bir süre sonra yayınlandı fakat +18 kategorisinde bulunuyordu. Bu da oyunun mağazalarda satılamayacağı anlamına gelen bir durumdu. Bundan dolayı firma, oyunda bazı düzenlemeler yapma kararı aldı ve oyunu +17 kategorisine eklemeyi başardı. Oyunda yapılan değişiklikler arasında şiddeti azaltma yer aldı.


Şu anda Steam’e baktığınızda Manhunt oyunu serisinin ilk oyununun burada yer aldığını görürsünüz fakat ikinci oyunu bulunmaz. İkinci oyun, pek çok yerde karşımıza çıkmıyor. Oyun, her ne kadar yasaklı olmasa da almak için herhangi bir kaynak yer almıyor.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst