Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil.

Google Haritalar Üzerinde Sahte İşletmeler Tespiti Nasıl Yapılır?

Ragor

Yönetici
Yönetici
Yönetici
21 Ağu 2023
108
0
16
Bilindiği üzere haritalar üzerinde birçok işletme bulunmasından dolayı Google sahte işletme hesaplarının öğrenilmesi adına da belirli adımlar öğrenilerek kişilerin bunları tespit etmesi sağlanmaktadır. Dolandırıcılık gibi kötü amaçlarla açılmış olan ve de kişilerin kandırılmasına yol açan bu durum karşısında insanların sahte hesapları bilmesinde fayda vardır.

Milyonlarca hesabın olmasından kaynaklı insanların da bunların hepsinin gerçek ya da doğru olmadığını düşünmesi son derece normaldir. Bu nedenle kişilerin Google haritalarda hangi hesapların sahte olduğunu öğrenmesi ve de buna göre önlem alması en iyi durumlardan biridir. Dolandırılmamak ya da herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmamak adına Google sahte işletme nasıl öğrenilir?

Yorumlar​

Sahte olduğu düşünülen ya da gerçeklikle ilgisi bulunmayan sahte işletmelerin yorumlar kısmına bakıldığı zaman genellikle her zaman için olumsuz yorumlar yer alır. Bundan dolayı kişilerin sahte olduğunu ve de kandırılmak amacıyla kötü bir durum için açıldığını da bilmesi mümkün olur.

Adres Yanlışlığı​

Sahte işletmelerde belirtilmekte olan adreslerde genellikle bu işletmenin bulunması söz konusu değildir. Yani burada belirtilmekte olan adres ile işletmenin yer aldığı adres arasında en ufak şekilde uyum olması beklenmez. Bu nedenle de kişilerin adres yanlışlığı ve uyuşmazlığı yaşaması söz konusudur.

Müşterilere en iyi şekilde tanıtılmak amacıyla anahtar kelimelerde kullanılmış olabilir. Ön sıralara yerleşmek amacıyla bu şekilde anahtar kelimeler kullanılır. Google harita sahte işletme sorgulama için bu detaylarda önem arz eder.

İletişim bilgileri​

Genellikle sahte olan işletmelerin iletişim adresleri de kullanılamaz halde ya da yanlış numaraların yazıldığı şekildedir. Arandığında dahi ulaşılamama ve de ses kesilme gibi durumlarla karşılaşılır. Ulaşılamayan iletişim bilgileri de kişilerin sahte hesabı anlamasına yardımcı olur.

URL Adresleri​

Sahte hesap olduğu zaman web sitelerinin sahte olan URL adresleri kullanılır. Bu da web sitesine ulaşılmasının yanında bir de altyapı olarak yanlış ya da gerçek olmayan bilgilere ulaşılmasına neden olur. Google harita sahte işletme öğrenilir mi? Konusunda bu adımlarla sahte hesabın ortaya çıkarılması sağlanır.
 

Users who are viewing this thread

Benzer konular

Üst