Gelin Saçı Ve Makyajının Maliyeti Nasıl Azaltılır?

Ragor

Yönetici
Yönetici
21 Ağu 2023
54
0
6
Düğün gününüzden 3-4 ay önce istediğiniz düğün saç modeli seçimini yapmalısınız, genellikle kuaförünüzün ya da kuaför salonunun o saç stilini sizin saçınız gibi yapamayacağımız gibi itirazlarından kaçınmış olursunuz. Çünkü tavsiyesine göre saçınızın rengine, boyutlarına ve stiline önceden karar verebilirsiniz.

Saç modelinize karar verdikten sonra gelinliğinize uygun duvak ya da saç aksesuarlarını seçmeniz harika bir seçenek. Yani duvak ya da diğer saç aksesuarları nedeniyle istemediğiniz bir saç modelini takmanıza gerek yok. Düğün tarihinden birkaç hafta önce ve saç modelini emanet edeceğiniz profesyonellerden bir günlük prova yapmanız önerilir.

Gelinliğe göre saç seçimi​

Gelininizin gelinliğine göre saç modeli seçerken dikkat etmeniz gereken ilk şey, gelinliğin yaka kısmıdır. Gelinliklerin beraberinde getirdiği çok sayıda boyun çizgisi vardır.

Straplez yakalı gelinlik, hemen hemen her saç stilinde giyilebilir. Bunun nedeni, göğsü sıkıca kapatan bu gelinlik, üst omuzların, göğsün ve kolların açıkta kalmasına izin vermesidir. Bu, saçınızı dağınık bırakmanıza veya çok miktarda takmanıza olanak tanır. Omuzlarınızı biraz daha öne çıkarmak ve omuzlarınızı öne çıkarmak istiyorsanız bunu saçlarınıza büyük bir bukle şekli vererek ve yarım toplu düğün modellerini kullanarak yapabilirsiniz.

Kayık yaka gelinlikler, omuzları ve boynu ön plana çıkaran gelinliklerdir. Tavsiyemiz, saçlarınızı serbest bırakmanız ve bunun yerine stilinizi geliştirmek için mükemmel boyun düğümü eklemenizdir.

Gelinliğin ne kadar abartılı olursa olsun, gelininizin saçı için daha sade tasarımlar ve daha sakinleştirici aksesuarlar öneriyoruz. Ayrıca, istediğiniz saç modelini seçerken, hangi elbiseyi giyeceğinize ek olarak, kişisel tarzınızı, düğününüzün genel temasını ve düğün mekanını da düşünmeniz önemlidir.

Gelin makyajına karar vermek​

Saç stiliniz gibi nasıl bir gelin makyajı yapacağınıza provada karar verebilirsiniz. Gelin makyajınızı nasıl seçiyorsunuz?

Dikkate alınması gereken ilk şey yüz tipiniz, göz renginiz ve ten renginiz, göz şekliniz, gelinliğinizin tasarımı, düğününüz için kullanacağınız gelin makyajınızı seçerken dikkat etmeniz gereken hususlardır. Düğününüz için giymeyi planlıyorsunuz.

Makyaj sanatçısının, cildin dokusuna ve tonuna uyan saygın markaların ürünlerini kullandığından emin olun. Profesyonel gelin makyajı uygulamadan önce fondöten uygulanır, cildi makyaja hazırlamak ve makyajın yüzdeki tutuşunu iyileştirmek içindir. Ardından kapatıcı ve aydınlatıcı kozmetikler kullanılarak yüze konturlama yapılır.

Birkaç makyaj tekniği kullanarak yüzünüzdeki beğenmediğiniz kusurları gizleyebilir ve çekici bir görünüme kavuşabilirsiniz. Örneğin gözleriniz küçükse ve onları daha büyük göstermek istiyorsanız gözünüze ışıltılı bir far, göz kapaklarınıza açık renkli bir far ve gözünüze ince bir kalem sürmelisiniz. Sadece üst kirpiklere değil alt kirpiklere de rimel sürmek gözlerinizin boyutunu büyütecektir.

Sade bir gelinlik seçmeyi planlıyorsanız makyajınızı daha etkileyici hale getirebilirsiniz. Örneğin, kalın bir dudağınız varsa kırmızı rujlar bu etkiyi hızlı bir şekilde yaratabilir. Yaz sıcağında bir gün evlenmeyi planlıyorsanız ve seçeceğiniz kozmetiklerin özellikleri çok önemli olacaktır. Örneğin, düğününüzde silikon bazlı fondöten kullanmak yerine su bazlı fondötenlerden yararlanın. Ayrıca ağır ve fondötenli fondötenler yerine BB ve CC kremlerin yanı sıra güneş koruyucu içeriği daha düşük ve içeriği daha hafif olan kremleri tercih edin. Bu, cildin daha az parlaması ve daha iyi nefes alması anlamına gelir.

Gelin Saçı ve Gelin Makyaj fiyatlarında ki etkenler​

Hangi modeli seçerseniz seçin, model başına veya düğün saçınız için ödeme yapmanız gerekmez. Gelin başı ve makyajı ve her biri için birer ücret belirlenir.

Gelin başı ya da makyajı için fiyatlar gideceğiniz semte, şehre ya da kuaför markasına göre değişkenlik gösterecektir. Fiyat değişkenliği tamamen bulunduğunuz ve istediğiniz modele bağlı olmamakla beraber işlem süresi, kullanılan malzeme, duvak çeşidi vb. ihtiyaçlara göre belirlenir.

Gelin Saçı ve Makyajı fiyatları​

Gelin saçı ve makyaj hizmetlerinin maliyeti, düğününüzün tarzına ve konumuna bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Ortalama fiyat yaklaşık 900 TL. Bununla birlikte, fiyatlar 600 TL kadar düşük veya 1.500 TL kadar yüksek olabilir. Fiyata ek olarak, nihai maliyeti etkileyebileceğinden, sanatçılar tarafından sağlanan hizmetler de dikkate alınmalıdır.

Fazla harcama yapmamak için düğün gününden üç ay önce gelin saçı ve makyajı için rezervasyon yaptırmalısınız. Ayrıca, birçok gelin, seans başına genellikle 250-400 TL arasında değişen, sprey bronzlaşma gibi düğün öncesi güzellik bakımlarını tercih eder. Bu hizmetlerin fiyatını daha uygun hale getirmek için paket fırsatlar mevcuttur.

Hizmet bedeline ek olarak gelin saçı ve makyajının maliyeti de değişkenlik gösterebilmektedir. Makyaj sanatçıları deneme çalışması için 500-700 TL arasında ücret alabilir. Seyahat masraflarının da gelin saçı ve makyajının genel maliyetini artırması muhtemeldir.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst