Escape Academy Sistem Gereksinimleri

Ragor

Yönetici
Yönetici
21 Ağu 2023
54
0
6
Bilgisayarda oynanabilecek minimal oyunlardan birisi olan Escape Academy son dönemde oldukça popülerdir. Peki, Escape Academy Sistem Gereksinimleri araştırmasında sizlerin donanımlarının yeterli olup olmadığını nasıl anlarsınız? Bilgisayarınız oyunun minimum gereksinimlerini karşılamıyorsa, oyunu oynanabilir hale getirmek için her zaman donanımınızı yükseltebilirsiniz. Oyun satıcısı olan Steam üzerinde fazla bilgi verilmemekle birlikte gerekli donanımın;

  • İşletim Sistemi: Windows 7
  • DirectX: DirectX 10
  • HDD (Yedekleme Alanı): 5 – 10 GB olarak belirtilmiştir.

İş birliği deneyimi​

Escape Academy’yi bir arkadaşla oynamak, deneyimi çok daha keyifli hale getiriyor. Öğeleri ileri geri geçmekle kalmayacak, aynı zamanda bulmacaları birlikte çözebileceksiniz. Özellikle farklı odalardan bilgi gerektiren bulmacalar söz konusu olduğunda, bunları başka biriyle çözmenin çok daha kolay olduğunu göreceksiniz.

Görüntüler ve müzikler de harika. Doseone’un renkli paleti, akıllı kilit ve anahtar teması ve güzel melodileri, deneyimi estetik açıdan hoş hissettiriyor. Ayrıca, bazı ekran görüntüleri ve yapboz resimleri, baskılarını satın almaya değer. Aslında, oyunu değerli kılan başka birçok detay da var.

Oyun PlayStation 4, Xbox One ve PC’de mevcuttur ve Xbox Game Pass’in bir parçasıdır. Bir ortakla oynanmak üzere tasarlandığından oyun için ortak oyun zorunludur. Ancak, deneyimi olmayan oyuncular, oyunu tek başına oynamaktan kaçınmalıdır, çünkü böyle bir deneyimi olmayanlar için önerilmez.

İşaretle ve tıkla bulmacaları​

Escape Academy, oyuncunun birinci şahıs perspektifinde olduğu bir birinci şahıs bulmaca oyunudur. Oyuncuların bulmacaları herhangi bir sırayla çözebilmeleri açısından The Witness bulmaca oyununa benzer. Oyuncular, bulmaca çözmenin yanı sıra oyundaki karakterlerle etkileşime girebilir. Hatta yurtlarını bile ziyaret edebilirler.


Oyun, uzman kaçış sanatçıları tarafından yaratılmış ondan fazla oda içeriyor. Her oda, çözülmesi gereken etkileşimli nesneler ve gizemlerle doludur. Oyuncular bu odalarda eksantrik karakterlerle tanışacaklar. Bulmacaları çözmek ve oyun boyunca ilerlemek için profesyonel ipuçlarını kullanmayı öğrenecekler. Oyunun sistem gereksinimleri mütevazı.

‘Escape Room’ türünden farklı olarak, Escape Academy’deki bulmacalar sadece kafa karıştırmak için değildir. Bunun yerine, bulmacalar mantıklı ve her şeyi birbirine bağlayan bir şekilde birleşiyor. Örneğin, bu oyundaki bulmacalar, bir sonrakinin anahtarını ortaya çıkarmak için çözülecek şekilde tasarlanmıştır.

Orjinal Film Müziği​

Escape Academy için Orijinal Film Müziği, 47 popüler şarkıdan oluşan bir koleksiyondur. Albüm çeşitli türler içeriyor ve Doseone dahil çeşitli sanatçıların melodik seslerini içeriyor. Şarkılar çevrimiçi ücretsiz akış için mevcuttur ve çevrimdışı dinlemek için indirilebilir. Orijinal film müziği ayrıca kendi tercihlerinize göre özelleştirebileceğiniz bir dizi çalma listesi içerir.

Oyun masaüstü veya dizüstü bilgisayar ile uyumluluk​

Birinci şahıs nişancı oyunu Escape Academy’yi oynamak istiyorsanız, bilgisayarınızın oyunun sistem gereksinimlerini karşılayabildiğinden emin olmanız gerekir. Oyunun sorunsuz çalışması için oldukça güçlü bir bilgisayar gerekiyor. Diğer oyuncuları öldürmeyi, ganimet toplamayı ve haritadan güvenli bir şekilde çıkarmayı içeren PVP ve PVE öğelerinin bir karışımını içerir. Oyun ilk olarak 2016 yılının Ağustos ayında kapalı bir alfa olarak piyasaya sürüldü ve şu anda Beta test aşamasında.

Oyunu oynamak için minimum 512 MB RAM’e sahip bir oyun masaüstü veya dizüstü bilgisayara ihtiyacınız olacak. İyi bir grafik kartına sahip olduğunuzdan emin olmak da önemlidir. Üst düzey bir GPU’nuz yoksa, oyunu en uygun ayarlarda oynayamazsınız.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst