Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil.

Discord Bot Ekleme Nasıl Yapılır?

Ragor

Yönetici
Yönetici
Yönetici
21 Ağu 2023
108
0
16
Oyuncular için en iyi şekilde geliştirilmekte olan sesli ve yazılı iletişim uygulaması olan Discord bot ekleme ile kişilerin pek çok özellikten yararlanması söz konusudur. Bot eklemenin yapılması ile kişilerden komut almakta olan sahte kullanıcıların ortaya çıkması sağlanmış olur. Burada her botun kendine has görevleri bulunmaktadır. Bu botlar ile argo konuşan kişiler banlayabilir, oyun istatistiklerini görebilir ve müzik çalınabilir.

Birçok görevin yapılması ve de işlevlerin yerine getirilmesi adına botlara en doğru ve düzgün şekilde komut verilmesi yeterli olmaktadır. Bu botlara kişiler tarafından verilmekte olan görevler ve de komutlar ile oyun sırasında kişilerin kaliteli şekilde vakit geçirmesi söz konusudur. Her geçen gün popülerliğini artırmaya devam oyunlar ile bu tarz işlevlerin kullanılması da söz konusu olur.

Discord botu eklemek ve de bunu etkin şekilde kullanmak adına kişilerin nasıl ve ne şekilde yöntemler izleyerek eklemenin nasıl yapıldığını bilmekte fayda vardır. Bu sayede kişilerin botları kullanması da kolay hale gelir.

Discord Bot Ekleme İşlemi​

Discord sunucusuna bot eklemek için sunucuyu yönet izinlerine sahip olmak gerekmektedir. Eğer bu izinlere sahip olunursa işlemin yapılması da son derece basit olur. İlk olarak internet tarayıcısından Discorda giriş yapılmaktadır. Bot eklenmesi için çeşitli kaynak internet siteleri mevcuttur. Bu şekilde internet sitelerinin de kullanılması söz konusudur.

Eklenmek istenen discord botunun seçilmesinden sonra davet et seçeneğine tıklanmalıdır. Buradan eklenmek istenen botun sayfasına kişiler yönlendirilmektedir. Buradan tekrar davet et seçeneğine tıklanarak yetkilendirme ekranına gidilmelidir. Buradan da eklenmek isten sunucu seçilerek devam et ve yetkilendir seçenekleri tercih edilir. Discord bot ekleme nasıl yapılır? Konusunda son olarak eklenilen bot ekranın sağ üst köşesine çıkmaktadır.

Discord Bot Ekleme Nasıl Başlatılır?​

Kişilerin discord sayfasından çıkış yapmadan bitişik olan bir tarayıcı sekmesini açması gerekir. Önce bir uygulama açılması ardından da bu uygulamada bot oluşturulması gerekir. Bunun için de kişilerin izinleri yapılandırması ve botu da sunucuya eklemesi gerekmektedir. Belirtilmekte olan izinler son derece önemli olduğundan insanların bot için bunları yerine getirmesi önemlidir.

Tüm ayarların aktif ve etkin olması adına kişilerin istedikleri şekilde sonuç alması için belirtilmekte olan adımlar izlenir. Bu sayede insanların botu başlatması ve de başarılı olması söz konusu olur. Discord botu nasıl başlatılır? Konusunda kişilerin adımları uygulayıp aşamaları gerçekleştirmesi son derece gerekli olur.
 

Users who are viewing this thread

Üst