Cep Telefonunuzdan Uygunsuz Siteler Nasıl Engellenir?

Ragor

Yönetici
Yönetici
21 Ağu 2023
54
0
6
Cep telefonunuzdan uygunsuz siteleri nasıl engelleyeceğinizi merak ediyorsanız, bunu yapmanın birkaç farklı yolu vardır. Popüler bir yol, ücretsiz bir ebeveyn kontrolü uygulaması yüklemektir. Bu uygulama, çocuklarınızın İnternette ne yaptığını kontrol etmenizi sağlar ve ayrıca e-postaları ve metin mesajlarını da izleyebilir. Ebeveyn uyarıları ve diğer özelliklerle birlikte gelir ve istediğiniz zaman iptal edebileceğiniz ücretsiz bir deneme bile alabilirsiniz.

GüvenliGenç​

SecureTeen, çocuğunuzun cep telefonundan uygunsuz siteleri ve uygulamaları engelleyen bir uygulamadır. Bu uygulama aynı zamanda çocuğunuzun arama ve mesaj geçmişini de izleyebilir. Çocuğunuzun cihazda geçirmesi için zaman sınırları da belirleyebilirsiniz. Uygulamanın diğer özellikleri arasında ekran süresi yönetimi, metin ve çağrı izleme ve GPS izleme yer alıyor.

Cep telefonunuza yüklendikten sonra SecureTeen uygulaması, kontrol paneli kullanılarak yönetilebilir ve yapılandırılabilir. Kontrol panelinden, çocuğunuzun kullandığı mobil uygulamalara erişimi kısıtlayabilirsiniz. Hatta çocuğunuzun tarama geçmişini kontrol edebilir ve ne aradığını görebilirsiniz.

SecureTeen, çocuklarının çevrimiçi etkinliklerini izlemek isteyen ebeveynler için ideal bir ebeveyn kontrolü uygulamasıdır. Ebeveyn modu, tüm çocuklarınızı aynı anda izlemenize, uygunsuz web sitelerini ve uygulamaları engellemenize ve çocuklarınız çevrimiçi olduğunda size haber vermenize olanak tanır. Bu şekilde, bir çocuğun veya diğerinin dikkatinin dağılmasını önleyebilirsiniz.

FamiSafe​

FamiSafe uygulaması, uygunsuz içerik barındıran web sitelerini ve uygulamaları engellemenin kullanışlı bir yoludur. Önceden ayarlanmış kategorilere sahiptir ve istisnalar eklemenize izin verir. Uygulamayı kullanmak basit ve sezgiseldir. Aynı anda birden fazla siteyi de engelleyebilirsiniz. FamiSafe hem iOS hem de Android için kullanılabilir.


FamiSafe’de engellenen web sitelerinin bir listesini oluşturabilir ve çocuklarınızın bunlara erişmesi için zaman sınırları belirleyebilirsiniz. Yazılım ayrıca, çocuklarınızın internette ne kadar zaman geçirebilecekleri konusunda günlük ve haftalık kurallar belirlemenize de olanak tanır. Çocuklarınız belirli uygulamaları veya oyunları açtığında da uyarı ayarlayabilirsiniz. Bu sayede çocuğunuzun bilgisayarda ne kadar zaman geçirdiğini ve telefonda ne kadar zaman geçirdiğini tam olarak bileceksiniz.

Bir başka ebeveyn kontrolü uygulaması, 2018’de PC Magazine tarafından en çok tercih edilen Qustodio’dur. Qustodio’nun güçlü uygulama engelleme özelliği ve ayrıntılı etkinlik günlüğü, onu, çocuklarının çevrimiçi etkinliklerinden endişe duyan ebeveynler için mükemmel bir seçim haline getirir. Uygulama ayrıca belirli oyunları ve uygulamaları engelleyebilir ve hatta siteleri engelleyebilir. Yazılım, çocuğunuz engellenen sitelere veya uygulamalara erişmeye çalıştığında anında uyarı bile gönderir.

PanCasus​

PanSpy, bir kişinin aktivitelerini cep telefonundan izlemenizi sağlayan bir uygulamadır. Root gerektirmeden Android 5 ve daha yeni cihazlarda çalışır. Sosyal medya uygulamalarını izlemek ve izlenen cihaz için bir zaman sınırı belirlemek için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Ayrıca hedef cihazın geçmiş konumlarını ve yollarını da izler. PanSpy yüklendikten sonra, hedef cihaza hangi uygulamaların ne zaman indirildiğini görmenizi sağlar. İzlenen cihaza indirilen videoları, fotoğrafları ve diğer çevrimiçi içeriği de görüntüleyebilirsiniz.

PanSpy ayrıca ***** ve diğer uygunsuz web sitelerini engellemenize izin veren özellikler sunar. Ebeveynler, çocuklarının akıllı telefonlarıyla ne yaptığını izlemek için bu programı kullanabilir. SnapChat ve WhatsApp mesajlarını bile izleyebilirsiniz. PanSpy ile ayrıca çocuğunuzun konumunu takip edebilir ve onun gönderdiği veya aldığı tüm metin mesajlarını görebilirsiniz.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst