Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil.

Call Of Duty Ghosts Sistem Gereksinimleri

Ragor

Yönetici
Yönetici
Yönetici
21 Ağu 2023
108
1
18
Call of Duty Ghosts‘u en yüksek ayarlarda oynamak için PC’nizin oyun için minimum özelliklere sahip olması gerekir. Call of Duty Ghosts Sistem Gereksinimleri arayışınızda sizler için en ideal donanımın en az 6 GB RAM ve 40 GB sabit disk alanına ihtiyacınız olacak. Ayrıca bir AMD Phenom X3 8750 veya Intel Core 2 Duo E8200 işlemciye ihtiyacınız olacak. Oyunun sürümüne bağlı olarak, bilgisayarınız bir ATI Radeon HD 5870 grafik kartına veya bir Nvidia GeForce GTS 450 grafik kartına ihtiyaç duyabilir.

Minimum gerekli sistem:​

  • İşletim Sistemi: Windows 7 – 64 bit.
  • RAM: 6 – 8 GB
  • HDD (Alan): 40 – 50 GB boş alan gereklidir.
  • DirectX: DirectX 11
  • Ekran Kartı: Nvida GeForce GTS 450
Steam Topluluğunu, Fraps’ı veya diğer oyun içi bindirme uygulamalarını devre dışı bırakın

Call of Duty Ghosts için Steam Topluluğu, Fraps veya başka bir oyun yer paylaşımı uygulaması kullanıyorsanız, bunu devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz. Bu uygulamalar oyununuzu bozabilir. Ayrıca RAM’inizde kullanılmayan bazı varlıkları bırakma eğilimindedirler. Bunları devre dışı bırakmak kolay bir düzeltmedir.

Öncelikle Call of Duty Ghosts’u çalıştırmak için yeterli RAM’iniz olduğundan emin olun. Çok az RAM’iniz varsa, kare hızı düşüşü yaşayabilirsiniz. En az 6 GB RAM’e sahip olmak iyi bir fikirdir. Aksi takdirde, yeterli RAM’inizin olmadığını bildiren bir hata mesajı alabilirsiniz. Ayrıca grafik sürücünüzü de güncellemelisiniz.

İkinci olarak, kararlı bir işletim sistemine sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Buhar kaplamaları tamamlayıcı bileşenlerdir ve sistem kaynaklarının aşırı stres altında kalmasına neden olabilir. Oyun sırasında çalıştırdığınız programların sayısını sınırlayarak sisteminizin iyi durumda olduğundan emin olun. Halihazırda güncellenmemişse, işletim sisteminizi güncellemek iyi bir fikirdir. Son olarak, Steam arayüzünü oyun başına açıp kapatabilirsiniz.


Steam arayüzünü devre dışı bırakmak, oyunları aşırı gecikme olmadan oynamanıza yardımcı olabilir. Ancak, bazı oyunlar bu bindirme ile düzgün çalışmayacaktır, bu yüzden mümkün olan en kısa sürede devre dışı bırakmalısınız. Steam arayüzünü devre dışı bırakmak için önce Steam uygulamasını açmalısınız. Ekranınızın sağ üst köşesindeki Steam simgesine tıklayın. Bu pencerede “Tercihler”i seçin. Ardından Oyun İçi sekmesini seçin ve “Tamam”a basın. Bu işlem tamamlandıktan sonra, artık Call of Duty Ghosts’ta Steam Topluluğu, Fraps veya diğer kaplama uygulamalarını açamazsınız.

Son olarak, Call of Duty Ghosts için Steam Topluluğunu, Fraps’ı veya diğer kaplama uygulamalarını devre dışı bırakmak, herhangi bir donma, kekemelik veya oyun içi donma sorunlarından kaçınmanıza yardımcı olabilir. Bu, özellikle çok oyunculu oynuyorsanız önemlidir.

Steam arayüzü çalışmıyorsa, PC’nizi yeniden başlatmanız gerekir. Bunun nedeni arka planda Steam’in işlevselliğini etkileyen bir güncelleme olabilir. Sorun devam ederse, oyunu kurulum klasöründen açmayı deneyin. Steam dizini, C:program Files (x86)Steam’de bulunur.

Steam katmanları oyunlarda yaygındır. Bu uygulamalar, sohbet, arkadaş listesi ve market satın alma dahil olmak üzere Steam’in özelliklerine erişmenizi sağlar. Ek olarak, birçok oyun çöpçatanlık davetleri göndermek için Steam arayüzünü kullanır. Steam katmanının bir başka yaygın kullanımı da ekran görüntüleridir. Steam arayüzü kullanmak, oyundan çıkmadan oyun içinde ekran görüntüsü almanıza olanak tanır. Ancak Steam katmanları için doğru tuş atamasını kullandığınızdan emin olmalısınız.
 

Users who are viewing this thread

  Benzer konular Forum Tarih
Türkçe Yamalar 0 195

Benzer konular

Üst