Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil.

Bilgisayarın İşlemci Bilgilerini Öğrenmek İçin Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ragor

Yönetici
Yönetici
Yönetici
21 Ağu 2023
108
1
18
Her bilgisayarda yer almakta olan özelliklerin bilinmesi ve detaylı şekilde öğrenilmesi için bilgisayar işlemci bilgileri sorgulama yöntemlerinin bilinmesinde fayda vardır. Kişiler pek çok farklı yolla ve de şekilde bilgisayarlara ait olan birçok bilgiyse erişebilir. Standart yöntemlerin yanı sıra farklı olan yöntemlerle de insanların bu bilgilere ulaşması söz konusudur.

Bilgisayar İle Özelliklere Erişmek​

Kişilerin bilgisayarı kullanarak tüm özelliklere erişmesini sağlamak adına masaüstünde ya da dosya yöneticisinde yer alan bu bilgisayarım seçeneğine tıklayarak açılacak olan pencerede işlemci özelliklerinin görünmesi sağlanır. Üstelik buradan Windows ile ilgilim olarak orijinal olup olmadığını görmekte mümkün halen gelir.

Ayarlar İle Özelliklere Erişmek​

Windows 10 işletim sistemiyle birlikte bilgisayar özelliklerine erişmek adına başlat, ayarlar, sistem ve hakkında bölümlerinin takip edilmesi gerekir. Bilgisayar işlemci bilgileri öğrenme konusunda sağ tarafta yer alan panelde cihaz özellikleri kişilerin karşısına çıkmaktadır.

Sistem Bilgisi İle Özelliklere Erişmek​

Arama bölümüne kişilerin sistem özellikleri şeklinde belirtme yapması ve buradan aranan sonuçlar sayesinde tüm istediği bilgileri görmesi söz konusudur. İlk açılış ekranında sistem bilgileri ile ilgili olan özet yayınlanmaktadır. Ardından da bileşenler ve donanımlar gibi farklı sekmeler altında yer alan seçenekler ile daha detaylı bilgiler alınabilir. Aynı zamanda bilgisayara ait olan bu detaylı bilgilerin de kaydedilmesi mümkündür.

Komut Sistemi İle Özelliklere Erişmek​

Kişilerin işletim sisteminin görmesi ve de bunun hakkında bilgi alması için son olarak kullanabilecekleri seçenek ise komut sistemi özelliğidir. Burada işletim sistemi özelliklerinin öğrenilmesi adına systeminfo komutunun kullanılması gerekmektedir. Bilgisayar işlemci bilgileri nasıl öğrenilir? Konusunda bu adımlar kullanılır.

İlgili seçenekte yer almakta olan grafik birimi ekran kartı için bilgiye ulaşamayanlar sistem bilgisi uygulaması ile ekran kartı için bileşenler bölümünde görüntü adımını takip edebilir. Buradan istenilen bilgilere ve de işletim sistemi bilgilerine kolaylıkla ulaşılması söz konusudur. Bilgisayar işlemci bilgilerini nereden sorgularım? Konusunda kişilerin bu adımları takip etmesi ve de en detaylı haliyle sonuca ulaşması mümkündür.

Users who are viewing this thread