Bilgisayarım Hangi Oyunları Kaldırır Bunu Nasıl Anlarım?

Ragor

Yönetici
Yönetici
21 Ağu 2023
54
0
6
Teknolojinin hızlı gelişimi, daha yüksek grafiklere sahip yeni oyunların kapısını açmıştır. Bu kulağa iyi bir şey gibi gelebilir, ancak bu, bazı kişilerin sistemlerini sürekli güncellemesi gerektiği anlamına gelir. Yeni oyunlar, daha önce piyasaya sürülenlerden daha iyi sistemler gerektirebilir.

Her gün oyun sektörü gelişiyor. Oyunlar için sistem gereksinimleri artıyor. Bunun nedeni yeni nesil oyunların daha yüksek grafik detaylarına sahip olması. Oyuncular genellikle kendilerine “Bilgisayarım Hangi Oyunları Açar?” sorusunu soruyorlar. Peki oyuncular bu sorunun cevabını nasıl bulabilir?

Bilgisayarınız hangi oyunları kaldırabilir bunu nasıl anlarsınız? Yeterli teknik bilgiye sahip olanlar için bu zor değil. Ancak, bazı insanlar bilgisayarlarının oyunlarla başa çıkıp çıkamayacağını anlamakta zorluk çekebilir. Bu yüzden bu zorluğu ortadan kaldırabilecek bir web sitesi ile başlangıç yapmak sizler için oldukça kolay olacaktır. Bu, oyunun bilgisayarınıza kurulup kurulmayacağını kontrol etmenizi sağlar.

Bilgisayarın Hangi Oyunu Kaldıracağını Söyleyen Programlar​

Bahsedildiği üzere, bilgisayarınızın hangi oyunları yüklemeyeceğini öğrenmenize yardımcı olabilecek birçok web sitesi bulunmaktadır. Bazı oyuncular cevabı forumlarda bulabilir. Bununla birlikte, bu forumlarda yanlış bilgilerin paylaşılması mümkündür.

Oyunun sistem gereksinimlerinden de sonuç çıkarmak mümkün. Ancak herkes farklı donanım parçalarını ayırt edemez. Bu, benzer adların kullanılmasıyla karmaşık olabilir. Siteler bu alanda güvenilir bir bilgi kaynağı olarak bizi karşılıyor.


İnternette bu konuyu tartışan birçok web sitesi var, ancak hepsi doğru bilgi sağlayamıyor. En güvenilir bilgiler Can You RUN It, Userbenchmark ve PCGameBenchmark tarafından sağlanmaktadır. Bu programların mantığı oldukça basit ve kullanım yönünden zengindirler. Programlarım genel ve ortak özellikleri sizlerden bilgisayarınızda ki donanım ve ekipmanları görebilmek adına öncelikle bir dosya indirip kurmanızı ve bu sayede oyun ara yüzünde gereksinim duyulan donanım bilgisi ile eşleşme yapılmasına olanak sağlar.

Yapmanız gereken oldukça basittir. Adımları şu şekilde takip edebilirsiniz;

  • Sizlere uygun olan Can You RUN It, Userbenchmark ve PCGameBenchmark sitelerinden birisini seçerek indirilmesi istenilen programı indirin.
  • Programı kurun ve donanımlarınızı taramasına izin verin.
  • Programları taradıktan sonra arayüz içerisinden oynamak istediğiniz oyunu bulup seçiniz ve sizlere gereksinimleri karşıladığınızı ya da karşılamadığınızı belirtir.
Can You Run It Nasıl Kullanılır?

System Requirements Lab şirketi tarafından geliştirilmekte olan Can You Run It programı oldukça basit bir araçtır. Siteye https://www.systemrequirementslab.com/cyri üzerinden bağlantı sağlayarak ulaşabilir ve buradan sizlere verilen talimatları uygulayabilirsiniz.

Userbenchmark Nasıl Kullanılır?

Userbenchmark sitesi aynı diğer programlar gibi sorularınıza cevap vermek için basit bir arayüzden oluşan programdır. Uygulamanın kullanılabilmesi için arayüz içerisinden indirme talimatlarını takip edebilirsiniz. Siteye https://www.userbenchmark.com/Software bağlantısı üzerinden erişebilirsiniz.

PCGameBenchmark Nasıl Kullanılır?

PCGameBenchmark diğer uygulamaların aksine indirme ya da yükleme işlemleri yapmadan kendi donanımlarınızı sırasıyla gerekli alanlara girerek sorgulama yapmanızı sağlayan bir siteden ibarettir. Bu sayede oynamak istediğiniz oyunun sizler için gerekli donanımları karşılayıp karşılamadığını buradan rahatlıkla görebilirsiniz. Siteye https://www.pcgamebenchmark.com/ bağlantısı üzerinden erişebilirsiniz

Manuel Kontrol: Bilgisayarım Hangi Oyunları Kaldırır?​

Son olarak, eklenti kullanmadan sistem gereksinimlerini kontrol etmenin mümkün olup olmadığını tartışacağız. Cevap basit. Öncelikle sisteminize aşina olmalısınız. Ardından, oynamak istediğiniz oyunun gereksinimlerini bilmeniz gerekir.

Sistem gereksinimleri önerilen ve minimum olarak ayrılmıştır. Oyunun çalışmasına izin vermek için gerekli olan sistemi belirtirler. Minimum sistem gereksinimleri, oyunun açılmasına izin vermek için minimum gereksinimlerdir. Oyunun sistem tarafından kaldırılıp kaldırılmadığını belirlemek için minimum sistem gereksinimlerine dayandırın.

Mümkün olan en iyi deneyimi ve grafikleri istiyorsanız sistem gereksinimlerine uymalısınız. Sistem gereksinimleri karşılanır karşılanmaz oyunun kaldırıldığını söylemek yanlış olur.

Oyunlar için sistem gereksinimlerini öğrenmenin birçok yolu vardır. Bir seçenek, doğrudan arama motorunu sorgulamaktır. Sistem gereksinimlerini kutunun arkasında veya oyunu satın aldığınız çevrimiçi mağazada da görebilirsiniz. Sistem gereksinimlerini yayıncının web sitesinde de bulabilirsiniz.

Bilgisayarım Hangi Oyunları Kaldırabilir?​

Gelecekte, oyunlar için sistem gereksinimleri muhtemelen artacaktır. AAA odaklı oyunların artmasıyla birlikte şirketlerin ve oyun geliştiricilerin oyuncuları paniğe sürüklemeye başladığını görebiliyoruz. GTX 40xx serisi grafik kartı artık mevcut, ancak hala birçok tedarik sorunu var. Çoğu oyuncu genellikle grafik kartlarıyla karşılaştıkları zorluklar hakkında konuşur.

Sisteminiz buna uygun değilse düşük sistem gereksinimleri gerektiren oyunları oynayabilirsiniz. Bu oyunlar çoğu bilgisayarda oynanabilir ve tarafımızca düzenli olarak güncellenir.

Bu yöntemler, “Bilgisayarım hangi oyunları kaldırabilir?” Bu, sorunuzun cevabını bulmanızı sağlayacaktır. Çözümler oldukça basit olmakla beraber sizlere uygun olan programların veya manuel seçeneklerin kullanımı tamamen bilgisel yönünüze bağlı olarak seçiminize kalmıştır.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst