Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil.

Biçimlendirilmiş Sd Karttan Veri Kurtarma

Ragor

Yönetici
Yönetici
Yönetici
21 Ağu 2023
108
1
18
Yüklü miktardaki verileri güvenilir bir şekilde depolayan SD kart silinen dosyaları geri getirme yöntemleri olarak uygulayabileceğiniz birçok metot bulunuyor.

Veri depolama için oldukça uygun bir seçenek olan SD karttan zaman zaman görüntü, video veya dosya gibi çeşitli verileri kurtarmak isteyebilirsiniz. Biçimlendirilmiş SD karttan verileri kurtarmak için programsız veya yazılım aracılığıyla uygulayabileceğiniz yöntemler şöyle açıklanıyor.

SD Kartın İçindeki Veriler Neden Silinir?

Görüntü, video, müzik veya dosya gibi sayısız veriyi güvenilir bir şekilde depolayabildiğiniz SD kart içindeki veriler, kullanıcılar veya güvenilir olmayan yazılımlar aracılığıyla silinebiliyor. SD karta bulaşan zararlı bir virüs veya yazılım anında verileri kaybetmenize neden olabiliyor.

Kaybetmek istemediğiniz fotoğraf, video veya dosya gibi verileri virüs veya yanlış bir işlemle kaybetmeniz durumunda çeşitli yöntemleri uygulayarak kurtarabilirsiniz.

SD Karttan Silinen Dosyalar Nasıl Geri Yüklenir?

Dijital platformlarda yaşanan gelişmeler sayesinde kullanıcılar “SD karttaki fotoğraflar nasıl kurtarılır?” sorusunun yanıtını araştırıyor. Bilgisayar veya mobil cihazdaki zararlı yazılımlar SD kart içerisindeki verilerin yok olmasına neden oluyor.

SD karta yüklediğiniz kişisel verilerinizi uygun yöntemler kullanmanız halinde kurtarabilirsiniz. Yanlışlıkla silinen veya virüsten kaynaklı kaybolan verileri geri kazanmak istiyorsanız bilgisayarınıza veya mobil cihazınız üzerinden birtakım kurtarma yazılımlarını kullanmanız gerekiyor. Aynı zamanda kurtarma yazılımlarına ihtiyaç duymadan uygulayabileceğiniz birbirinden farklı yöntemler de bulunuyor.

Biçimlendirilmiş SD Karttan Veri Kurtarma Yazılımları Nelerdir?

Kullanıcılar biçimlendirilmiş SD kartından veri kurtarma programı ücretsiz olarak indirebileceği yazılımları araştırıyor. Her cihaz için uyumlu olarak çalışan ve verilerinizi güvenilir bir şekilde depolayabildiğiniz SD karttan verileri kurtarmak için kullanabileceğiniz birtakım programlar bulunuyor.

FoneLab Data Retriever

Apple cihazlar için güvenilir yazılımlar arasında yer alan FoneLab Data Retriever, kayıp veya silinen verileri anında bulmanızı sağlıyor. Ücretsiz olarak Apple cihazlarınıza yükleyebileceğiniz bu yazılım ile gerekli adımları izleyerek kaybolan verileri cihazınıza geri getirebilirsiniz.

 • FoneLab Daha Retriever yazılımını indirin.
 • Bilgisayarınızda veya mobil cihazınızda programı kurduktan sonra, kurtarmak istediğiniz dosyaları seçip, onaylayın.
 • Son olarak kurtarmak istediğiniz tüm dosyaları seçip onayladıktan sonra kurtar butonunu seçip işlemi tamamlayın.

Disk Drill

 • Disk Drill kurtarma yazılımını bilgisayarınıza indirin.
 • İndirmeyi tamamladıktan sonra kurtarmak istediğiniz verileri işaretleyin.
 • Dosyaları seçtikten sonra kurtarma sekmesine tıklayın.
Disk Drill yazılımı ile ücretsiz olarak 500 MB’a kadar olan verilerinizi kurtarabilirsiniz.CMD Komutu ile Biçimlendirilmiş SD Karttan Veri Kurtarma

Programsız olarak SD kartı biçimlendirmeden kurtarma telefon ve mobil cihazlar için geliştirilen bir yöntem daha bulunuyor. CMD olarak adlandırılan komut istemi ile biçimlendirilmiş SD karttan verilerinizi kurtarabilirsiniz.

Kullanıcıların programsız olarak veri kurtarmak için uygulayabileceği CMD yöntemi için sırası ile şu adımları uygulamanız gerekiyor:

 • Kart okuyucu aracılığıyla SD kartı bilgisayarınıza yerleştirin.
 • Ardından görev çubuğunda CMD olarak arama yapıp komut istemini tıklayın.
 • Komut istemini seçtikten sonra yönetici olarak çalıştır sekmesine gidin.
 • Karşınıza çıkan ekranda chkdsk F: /f yazarak Enter tuşuna tıklayın.
 • Daha sonra Y yazıp, SSD sürücü harfine gidin.
 • Son olarak F: />attrib -h-r-s/s/d*.* yazıp Enter tuşuna tıklayın.
Sırası ile bahsedilen adımları uygulamanız halinde SD karttaki tüm verileri ücretsiz olarak ve kolay bir şekilde kurtarma fırsatı elde edebilirsiniz.
 

Users who are viewing this thread

Benzer konular

Üst